Tarbimislaenude kasutamise miniuuring

Tarbimislaenude kasutamise miniuuring

Oleme perioodiliselt läbi viinud kliendiuuringuid väga erinevatel teemadel, et paremini mõista, kes on meie klient, mis on nende soovid ja vajadused ning seda kõike selleks, et teha aina paremaid otsuseid teenust osutades ja tootearenduse otsuseid tehes.

Juulis 2021 viisime läbi järjekordse uuringu, mille käigus käigus soovisime teada saada, milliseid tarbimislaenu tooteid meie kliendid kasutavad ning milline on erinevaid laenutooteid tarbiva kliendiprofiil.

Tarbimislaen on hetkel kasutusel 83% vastanutest

Kuna suvi on olnud ootamatult ilus ja soe, siis veedetakse palju aega õues ning erinevaid meelelahutusi tarbides. Suviselt aktiivselt eluviisi on hoogustanud ka piirangute lõppemine ning võimalus külastada kohvikuid ja kontserte. Sellega seoses on inimesed olnud ka altimad tarbima ning vajavad pisut rohkem lisaraha kui piirangutega ajal. Küsitluse läbiviimise, suve kõige soojemal ja puhkuste rohkemal ajal vastas küsitlusele kokku 534 inimest, kellest küsitluse läbiviimise hetkel oli käes mingisugune tarbimislaenu toode 83% vastanutest. Sealjuures laenutooteid omasid 64% naistest ja 36% meestest.

Mõningatel juhtudel kasutatakse paralleelselt mitmeid laenuandjaid

Järgime laenuotsust tehes väga hoolikalt mõistliku laenukoormuse printsiipi ning muid ettekirjutusi ning liigse laenukoormusega klientidele me laene ei väljasta. Eelistame alati vaid ühe, ehk Raha24 laenuga kliente. Mõningatel juhtudel - kliendi piisava sissetuleku ja vähese laenukoormuse korral, oleme teinud erandeid. Kui 22% inimestest on küsitlusele vastamise hetkel vaid Raha24 laen, siis ülejäänutel on samaaegselt veel 1 või enamalt krediidiandjalt mõni laenutoode. Naised eelistavad siinjuures enim lisaks kasutada laenuandjana Credit24, mehed aga Laen.ee laenutooteid.

Kõige enam on kasutusel 10-20% intressiga laenutooted

Oleme läbi aegade soovitanud oma klientidel langetada laenuotsust tehes läbimõeldud otsus. Selleks soovitame võtta pakkumisi mitmelt laenuandjalt, võrrelda intresse (ja KKM-i) ning kaaluda hoolikalt laenamise otstarbekust. Sellele vaatamata on kõige kallima, ehk ca 50% intressiga laenutooteid 8% vastanutest. Intressimääraga 10-20% on väikelaenutoote kasutusele võtnud 34% ja 22% on saanud omale laenulepingu intressimääraga 0 kuni 9%. Viimane näitab, et ligi neljandik inimestest on teinud oma otsuseid kaalutledes ning suure tõenäosusega on selline laenukoormus ka jõukohane.

1000, 2000 või 4000 € - vajalik summa remondi või reisikulude katmiseks

Teame varasemate uuringute tulemuste põhjal, et kõige enam taotletakse tarbimislaenu koduremontimise, tervise ja reisimise kulude katmiseks.

Veel samadel teemadel

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Osamakse
0 €
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest!