(Punaste) ristide süsteem paremaks inimeseks saamiseks

(Punaste) ristide süsteem paremaks inimeseks saamiseks

Ma ei hakka sinu kohta küsima, kuna ma ei tunne sind ja see oleks ebaviisakas, aga kas tead, kui mitu korda olen mina mingi uue harjumuse või käitumismustriga alustanud ja päris kärmelt feilinud? Ma arvan, et ma isegi ei tunne nii suuri numbreid mitte.

Kõik see enesepettus stiilis: homsest ei joo, kuu algusest enam ei suitseta, aasta algusest ei mängi enam oma vanaema maja peale pokkerit jne... milleks seda vaja on, kui see ei tööta, natukese aja pärast uuesti auku kukud ja tuju sellest ainult halvemaks läheb? Näita mulle ühte inimest, kes on päriselt jaanuaris trenni läinud ja seal vähemalt augustini käinud ja ma näitan sulle sõbralikku bussijuhti. Ei ole olemas, noh.

Minul on kõige keerulisem endale külge kleepida trenni tegemise ja magusa mittesöömise harjumusi. Kuna sa siin lugemas oled, siis ilmselt vaevled sina raha teemadega. Ega suurt vahet pole, kuna see süsteem töötab suhteliselt iga eesmärgiga. Oled endale lubanud säästma hakata? Või millegi jaoks raha koguma hakata? Ja siis järsku tuleb majapidamisse naine või Hullud Päevad ja SAH ja Tudish ja muud jaekaubanduse turundusgeeniused ning imevad su kaua kogunenud nutsaka kiiremini kui sa ise SAH öelda jõuad.

Kuidas selle vastu võidelda nii, et asjal tulemust oleks? Ma ei ole kunagi siin kala pakkunud, aga mul on sulle jälle üks õng anda. Ma päriselt ka loodan, et te kasutate neid väikseid trikke, kuna see on tõesti vähim, mida enda jaoks teha võiksid.

Mind aitab selliste asjadega üks äpp. Rahu, see on tasuta. Sa ju ei arvanud, et mu soovitused raha kulutamist sisaldavad? Äpi nimi on DBTC! ehk Don't Break The Chain.

Teadlased on kinnitanud (ma ei viitsi praegu allikat otsida, aga kindlasti on nad seda teinud), et kuulus nö keti meetod aitab väga paljudel inimestel oma soovidega/eesmärkidega järjel olla. Lühidalt öeldes on konks selles, et kui sa näed enda ees, näiteks telefonis või seinakalendris, visuaalselt oma ketti ja kuidas sa oled järjest tubli olnud ning päevadele ristikesi peale tõmmanud, siis sa ei taha juba seetõttu ühtegi päeva vahele jätta, kuna see "lõhuks" keti ja ilusa visuaalse pildi.

Igasugu asjade nägemine või üles joonistamine on üldse hästi kasulik, sest see sunnib su aju nägema suurt pilti. Sa võid ka peas järge pidada ja mõelda, et okei, oled nüüd 14 päeva tubli olnud ja võiks ennast veidi premeerida. Aga kui sa näed enda ees pilti, kus 14 päeva peal on ristikesed, siis tõenäosus, et sa 15. päeval ennast premeerida tahad ja sellega keti lõhuksid, langeb kõvasti.

Võta nüüd natuke aega mõtlemiseks. Mis on need asjad, mida sa väga-väga saavutada tahad? Mitte need, mida teised sult ootavad, vaid mida sa ise soovid. Tõmba endale see tasuta äpp ja sa ei pea sellest ja oma eesmärgist mitte kellelegi rääkima. Rahva ette kõvatama mine alles siis, kui oled juba vaikselt näiteks kuu aega ära teinud ja ree peal püsinud. Praegu on just eriti hea aeg alustada, sest 2 kuud võid proovida ja timmida ning siis 1. jaanuarist suure pauguga alustada.

Aga kuidas seda süsteemi on rahaliste eesmärkide nimel ära kasutada? Panen sulle mõned mõtted, millest võid ise midagi valida või neid endale sobivaks timmida:

1. soovin iga kuu 100€ kõrvale panna XXX asja ostuks või tagavaraks - iga päev teed 3€ ülekande oma teisele pangakontole ja seega võid ristikese tõmmata;

2. soovin teha vähemalt 10 kuluvaba päeva (ei kuluta mitte ühtegi eeki, viin kodust lõuna tööle jne) - iga päev, kui kulu nullis suutsid hoida, siis teed ristikese;

3. soovin hakata üles märkima, kuhu mu raha läheb - iga päev panen lihtsalt tabelisse või vihikusse kirja, et kuhu ja miks plekki panin - kui suutsid selle õhtul ära teha, siis ristike läheb kirja. See eesmärk on hea nendele algajatele, kes alles rahamaailmas kilavate silmadega ringi kõndimas on ja plaanivad ka Urmas Sõõrumaadeks saada.

Üks soovitus sulle veel. Ära võta ette mitut asja korraga. See on kindel feil, kui hakkad homsest korraga nii raha säästma, tervislikult elama, mitte kunagi enam vanduma jne. Tavalise palgatöötajana on vandumise mahajätmine suht võimatu ülesanne. Harjutad omale ühe käitumismustri külge 30 päeva ja siis võtad järgmise. Liiga palju eesmärke korraga on liiga suur stress ja liiga suur muudatus elus.

Nii, nüüd oled loo lõpus ja ma näen juba, et su hiire kursor liigub veebilehitseja kinni panemise suunas. Aga see pole see õige ristike, mida täna vajutada! Tõmba kohe endale DBTC! äpp ja pane oma ihaldatud soov või käitumismuster sinna kirja.


Veel samadel teemadel

Intress 2% kuus

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €