See igavikuline küsimus – kust saada lisa???

#Rahakratt

See igavikuline küsimus – kust saada lisa???

Hõissa, rahakauged, Rahakratt on jälle siin! Käsi püsti, kellele lähenevad jõulud jälle ootamatult tulevad? See lihtsalt ei ole okei, kuidas just oli juuli ja ma panin oma ujukad radika peale kuivama ja järsku on mul rinnakarvad pankadest tasuta nopitud piparkookide puru täis. Võin öelda, et eelmises lauses oli taas üks vihje jõuluaegsele kulude optimeerimisele, kavalamad oskasid selle välja lugeda, ma loodan.

Millistele raharadadele ma teid täna matkama viin? Kuigi ma ei väsi rõhutamast, et see on minu postitus ja ise otsustan, mida siin korda saadan, siis tegelikult võtan pidevalt teie arvamusi kuulda. Viimasel ajal on tihedamini teemaks tulnud lisateenistuse ehk investeerimiseks ekstra papi leidmine. Ja õige ongi, et sellistest teemadest räägitakse. Ma ise uuriksin ka teie asemel oma rahakotis ringi ja nõuaksin infot ning vihjeid, kuidas midagi rohkemat kuskilt kokku nihverdada annaks. Raha ei ole maailmast otsa saanud, pigem tuleb seda praegu isegi juurde. Küsimus on vaid selles, kuidas see kõik endale saada.

Mõni näide, kuidas vähese vaevaga sissetuleva raha tõenäosust kasvatada? Noh, näiteks, millal sa viimati mõnes loosimises osalesid? Ma vaatan praegu oma postkastis ringi ja näen, et olen ennast mitmesse listi pannud, et vahepeal mingitele tarbijauuringutele ja kliendiküsitlustele vastata, millega on võimalik kinkekaarte või jumal teab, mis (eba)vajalikku sodi võita. Isegi siin lehel, kus sa praegu oled, jagatakse vahel mingit kama või kupüüre välja.

Millal sa viimati mõne ristsõna ära lahendasid? Ka nii on võimalik lisapappi või kingitusi, tihti just raamatuid, saada ning seda enese harimise hinnaga. Mõne ajakirja lõpus on ka tänasel päeval veel ristsõna ja kuna neid lahendavad pigem vanad inimesed, siis kavalamad teavad, et neid langeb ju järjest eest ära. Noh, need on vaid mõned näited võimalikust lisamandi kokku ajamisest, kui sul igasugused muud oskused puuduvad. Sellised asjad toimivad eriti hästi just siis, kui sa paned võidetud asja väärtuses raha kuhugi kasvama. Näiteks võidad vesijahutusega saumiksri. Iga koduperenaise unelm, onju? Siis järgmisest palgast paned sama asja väärtuses raha kuhugi tööle ja oled sellevõrra reaalselt tegelikult säästnud ka.

Äkki peaks praegune lisapapi lugu just rahamaailma kollanokkadele huvi pakkuma? Kohati tundub nii, et alguses ei ole mitte lihtne kulusid kokku tõmmata, et investeerimisega alustada, vaid otsida turgudelt lisa, et mitte oma elukvaliteedi kallale minna, mis niigi madal võib olla. Päris tõsiselt mõtlen, et tee mõnel nädalavahetusel lisatööd, et saaksid meki suhu ja mõne uue rea jooksma.

Mida ma täna teisiti teeksin, kui peaksin just nüüd alustama või noorem oleksin? Kõige esimene idee kohe plärtsust on siin: kujunda ja prindi 100 falikut, millel on sinu number ja pakkumine, et tuled aknaid pesema. Võin oma naabri uue auto peale kihla vedada, et kui neid flaikusid kuskil Viimsis-Kadriorus-Nõmmel usinalt distributeerida, siis kuskilt lõpuks ikka näkkab. See on üks õudsemaid töid ever ja ma ei usu mõndade rahagurude soovitatud muruniitmise teenuse pakkumisse. Miks? Sest tegelikult meeldib inimestele oma aias ise muru niita. See on auväärne meeste töö. Sisaldab bensiini, müra ja mootoreid ning naise eest õue põgenemist. Akende pesemine seevastu on keskmisest ehk veidi feminiinsem aktiviteet: kummikindad, vesi, paindlikud poosid jne. Mina panen oma panused pigem sellele, kuna see ei meeldi tavaliselt mitte kellelegi.

Kui lisaraha juba kodus on, siis mis edasi? Oled näinud rasket vaeva ja seda enam on kaotuste hirm suur. Mina alustaksin täna pigem väikselt ja prooviksin kõrgema riski/tootluse suhtega asju. Saab käbe näpud veriseks ja raha tegemise teemast aimu. Pesed ühe suve aknaid ja püüad selle raha kõrge tootlusega investeerida – seda ohtu ei ole, et riske ei leia. Väga lihtne on soovi korral heade kogemuste hinnaga oma rahast ilma jääda.

Mis ma tahan täna siin öelda? Kui sa ei tea veel täpselt, millega sa tegeleda tahad või ei ole leidnud seda õiget asja, siis ära kuluta niisama diivanikatet. Sahmi, tõmble ja tegutse. Nii on tõenäosus suurem, et kohtud rohkemate inimestega, leiad oma “õige” rea ja ei pea enam ükspäev tegelema mingite kahtlaste teemadega üksnes raha nimel nagu mina seda vahel teen.

Pean ütlema, et tegelikult olen oma töö- ja elukutse valikuga väga rahul. See, et ma vahepeal mujal ringi tõmblen, on blogi elushoidmise ja eksperimenteerimise eesmärgil. Mulle meeldib, kui mul on 17 rauda tules ja saan vastavalt soovile valida, millega parajasti tegeleda. Eelduseks on muidugi see, et ma kõik kokkulubatu ikka ära teen. Näiteks õhtuti meeldib mulle rohkem kirjatööd teha. Nädalavahetuseti eelistan midagi füüsilist jne. Ma tahan siin anda teile niipalju mõtteainet ja “tööriistu”, kui mu õnnetu kapsas vähegi ideedena välja toota suudab. On arusaadav?

Nüüd kordan igaksjuhuks üle, et ükski minu soovitus ei ole siduv, kõike siinset tuleb võtta keskpärase huumorisoolika ja klaasikese teravaga ning mina kellegi finantslolluste eest vastutada ei plaani. Kui paned oma Cänäda vanatädile kuuluvale Pikal tänaval asuvale katusekorterile hüpoteegi mingite x avantüüride nimel, siis nii peabki olema, et sa sellest ilma jääd. Mina leian, et pigem proovida väikese eelarvega mingit suurema riskiga asja, kui et panna oma raha mingisse vabakasvatusega kana silmamunadest tehtud mansetinööpide startappi, mille väärtus on omanike hinnangul hetkel kuskil 23 miljoni juures…


Rahakratt on Eesti loetuima rahablogi www.rahakratt.ee looja ja isehakanud oligarh, kes on oma blogis maha kõndinud ja dokumenteerinud tänaseks juba 4- aastase #finantsvabadussõja teekonna. Tema eesmärk on panna palgatööga tulnud mündid investeerimisega tulevaid kupüüre tegema. Ta plaanib päriselt ka rikkaks saada ja kõik oma lugejad endaga kaasa võtta.

Veel samadel teemadel

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €