Tee minuga koos see lihtne test ja saad teada, kas sinus on üldse miljokas olemise eeldused

Tee minuga koos see lihtne test ja saad teada, kas sinus on üldse miljokas olemise eeldused

Kui ma tohin sellel ilusal päeval niimoodi tõepiitsaga teile ühe korraliku nähvaka anda, siis ma teen seda hea meelega! Püüa mind uskuda, et kui sa ei suuda väikeste summadega opereerides oma rahaasju korras hoida, siis ei suuda sa seda ka suurte saabudes mitte. Täpselt sellel põhjusel on enamus loteriivõitjad sama kiirelt jälle oma näppudega põhjamudas, et nad ei osanud rahaga juba enne võitu ümber käia.

Sama naiivne on eeldus, et kui sa ei tunne tähti, siis mõne hea raamatu koju saabudes oskad sa järsku lugeda. Pole võimalik, mees.

Kuna mina olen tööajast terve Interneti läbi lugenud, siis rikaste kohta õppides ja lugedes olen ma kokku saanud ühe päris hea testi, mis annab veidi aimu su mõttemaailmast ja sellest, kas sa üldse suudaksid suurt raha kodus hoida, kui see ükskord saabuma peaks. Julged proovida? Näite mõttes teen ma selle enda peal läbi ja vastan ausalt. Võin juba ette arvata, et ega ma ka mingi ideaalne vend ei ole.

Teeme nüüd kindlaks ära, kellest saab miljokas ja kellest mitte. Ehk siis, kellest saab minu sõber ja kellest mitte.

Läksime!

1. Kas sa käid taaskasutuspoodides?

8% kröösustest käivad sekkarites.

Ilmselgelt ei käinud nad seal vanadest maadlusmattidest õmmeldud seelikutes virelevaid üksikemasid lantimas. Pigem käisid nad seal ikka kellegi teise ja juba natuke kantud palitut või kampsikut ostmas. Kas sa käid teise-käe poodides? Tuleb välja, et see on koht, kus annab kõvasti kokku hoida. Eesti omadega ma ei ole nii väga kursis, aga vahel tuusikul viibides olen tõesti mõnest teise käe poest läbi libisenud ja mingi Saksa vanahärra jumalast uue Bossi sametpintsaku ära nihverdanud paarikümne kulli eest.

Üks punkt mulle!

2. Kas sa kasutad sooduskuponge?

20% miljokatest kasutavad erinevaid sooduskuponge.

Eestis võiks seda võrrelda ehk sooduspakkumistel ostlemisega. Kupongiteemat meil väga vist ei ole? Vahel tuleb mõne poe voldiku sees küll mingeid lõika-kleebi kuponge, millega on x kaubad x võrra odavamad. Neid ma kasutan küll. Ja üks eksklusiivne Ameerika pererestoran poetab küll vahel oma kupongilehti mulle postkasti, aga need on pakkumised stiilis “osta hampu ja saad tasuta ketšupi”. Jeah, päris äge. Muu maailma mäkkides ongi ketšup tasuta, muide, aga aitäh diili eest.

Seega, teine punkt kirjas.

3. Kas sa niidad ise oma muru?

28% rahapeerudest teevad seda ise.

Eestis ilmselt üsna tavaline. Keskmise Eesti pereisa lemmiktegevus pere juurest põgenemiseks on õue muru niitma või autot pesema minek. Sest muru peab alati eeskujulik välja nägema ja autod, mida me jumaldame, alati puhtad olema.

Siit ma punkti ei saa, sest mul ei ole muru. Luban, et kui kunagi on, siis niidan seda ise. Või panen oma pärijad seda tegema.

4. Kas sa ostad uue või kasutatud auto?

44% rahapuukidest ostavad kasutatud autosid.

Rikkad ostavad neid kasutatud autosid, mida rikkana näida soovivad vaesed tutikana salongist välja liisivad ja siis ühel hetkel neid enam maksta ei jaksa. Loogiline.

Mina saan siit pool punkti, kuna ostan ka tulevikus kasutatud auto.

5. Kas sa majandad ise ma rahaga või lased seda kellegi teisel teha?

19% oligarhidest majandavad ise oma raha ega lase seda teha halduritel.

Peaks minema mingi fondi ukse taha ja küsima, kas nad tahaksid mu paari aktsiat ja ühisrahastust majandada. Viitsiksid iga päev mulle mu Mintose ja Twino kokkuvõtteid edasi saata? Saaksin vähemalt seltskonnas kõvatada, et ma ei tea, palju mul rahhi on, pean oma haldurilt küsima.

Siit saan punkti, sest ma ei usalda vahel ennastki oma rahaga tegelema, rääkimata siis võõrastest.

6. Kas sa oled säästlik?

60% ütlevad, et nad on pigem säästuvanad.

Eesti rikas jooksis selle jutu peale praegu garaaži oma mersut patsutama. Näita mulle seda päeva, kui meie maa rikkad kuskil avalikult tunnistavad kasvõi mõnda siin testis toodud punkti või seda, et nad säästuvanad on ja ma kutsun su õllele (sinu kulul).

Mina olen säästuvana! Punkt mulle.

7. Kas sa kasutad krediitkaarte?

81% kasutavad krediitkaarte – aga selleks, et ostudega raha/punkte teenida, mitte krediidi peal sõita.

Ma olen vist kõik Eesti pangad läbi kollitanud oma sooviga krediitkaart saada, aga just selline, mis ostult raha tagasi annaks. Lähim on vist Swedi boonuspunktidega kaart, aga ei tundu eriti ahvatlev, et ma pean tasuta 0,5l Värska teenimiseks umbes 13k eur 2 kuu jooksul kulutama.

Punkti ei tule, aga see pole minu süü.

8. Kui palju sa iga aastasele puhkusele kulutad?

41% rahapuuksudest kulutavad vähem kui 3 tuhat toltsi (umbes 2700€) oma iga aastasele puhkusele.

No kui raha on, siis ma ikkagi kulutan tuusikutele rohkem, aga see ongi minu eesmärk: palju reisida!

0 punkti siit.


Veel samadel teemadel

Intress 2% kuus

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €