Raha eest ei saa õnne osta? Tegelikult saab küll!

#Varia

Raha eest ei saa õnne osta? Tegelikult saab küll!

Raha ja õnne seotus on teema, mis on aegade jooksul leidnud laialdast kajastust. Mitmed klišeelikud tõekspidamist, millest üks hea näide ka pealkirjas välja toodud, on paljudele kindlasti tuttavad. Milline on õige vastus sellele küsimusele? Raha24 toob välja vaatenurga, mille järgi on õnnega seonduvale hoopis erisugune perspektiiv antud.

Materiaalne heaolu pole alati peamine!

Raha eest saab enda heaolu hüvanguks hankida hulgaliselt erinevaid asju: viimase moe järgi disainitud riided, nutikad tehnikavidinad või luksuslikud soojamaareisid. Enese ümbritsemine kõige sellega tekitab tõenäoliselt suurt rõõmu. Kas pole!?

Kõige uhke olemasolust hoolimata võib mõnikord siiski seest jääda närima tunne justkui oleks täiuslikust õnnest ikka miskit puudu. See mitte üldse tavatu tunne on tõenäoliselt seotud sellega, mida elus tegelikult oluliseks peetakse. Kui oled samuti nii tundnud, siis tõenäoliselt oled üks nende leerist, kes arvab, et raha eest ei saa õnne osta. Millel see arvamus tugineb ja kas see ikka on õige?

Debatt selle üle, kas tõeliselt õnnelikuks on võimalik saada vaid raha eest, ei paista vaibuvat. Elulised väärtused mängivad siin tähtsat rolli, sest üha enam nähakse, et tõelised aarded meie ümber ei peitu üksnes materiaalsetes hüvedes. Ilmselt on paljud kuulnud väidet, mille kohaselt parimad asjad on kättesaadavad ilma rahata? Mõtle hetkeks, kas täiuslik õnn on võimalik ilma perekonna ja lähedasteta või näiteks rasket haigust põdedes? Tõenäoliselt mitte! Seega omal kohal on ka nende arvamus, kes ütlevad, et õnn ei peitu üksnes rahas.

Kui omistada õnnetundele uus tähendus, mis oleks rohkem seotud emotsionaalse poolega, on üsna tõenäoline näha asju tavapärasest erinevas valguses. Väärtustades seda, mida tavaelus püüame näha enesestmõistetavana, kaotab materiaalne heaolu oma prioriteedi üsna kiirelt. Kõige väärtuslikum peaks olema aeg ning see, kuidas teda oma lähedastega veeta kavatsema. Tõelist õnne võivad endas kanda hetked, mida oma lähedastega veedame ning kogemused, mida neist saame!

Sellest arvamusest lähtuvalt lennutame õhku huvitava idee: emotsioonide ostmine võib kõlada klišeena, kuid mingitel hetkedel võib neist leida suuremat väärtust kui suudavad pakkuda meile füüsilised esemed. Nende all peame silmas hetki ning kogemusi, mida ei asenda kuidagi kaubanduses leiduvaga!

Mainitud immateriaalsed väärtused ehk need, mida ei saa füüsiliselt hinnata, on paljude jaoks võõrad. Kogemuste ostmist ei osata alati seostada raha (ja õnnega) ning see on tegelikult päris kurb! Sellistest tegevustest, mis meid õnnelikuks teevad, kuid mille jaoks rahalisi ressursse võib-olla üldse vaja ei olegi, võiks kokku saada ühe pika nimekirja jagu. Kõige tähtsam komponent selles nimekirjas (raha asemel) on tegelikult inimesed, kellega me neid hetki jagame ning emotsioonid, mida tunneme!

Kuidas saavutada maksimaalne õnnetunne väheste vahenditega?

Arutu asjade ostmine ei tee õnnelikuks, selles võib üsna kindel olla. Sellest tähtsam on hoopis märgata, kuidas me asju ostame. Selgitamaks seda mõtet tuleks endale anda aru, kui suures ületarbimises on meie ühiskond praegusel ajal. Kas seda kõike, mida kaubandus meile pakub, on ikka vaja? Kui ilma ei saa, siis tuleks mõelda, kuidas teha oma oste nii, et need oleksid jätkusuutlikud meie endi ning meid ümbritseva (näiteks looduse) suhtes.

Õnn sõltub rahakoti paksusest? Mitte alati!

Õnnelikud valikud sõltuvad suuresti tarbimisharjumustest ning nende muutmise võti peitub emotsioonide ohjamises. Seega less is more põhimõte on omal kohal eriti just nendel juhtudel, kus ostud ning reaalne vajadus ostetavate asjade järele on kaalutletud. Nähes, kui positiivset mõju selline ostmise tehnika endaga kaasa toob, on suurem rahulolu ostmisest gal juhul garanteeritud. Ja mis peamine, ka rahakott rõõmustab koos Sinuga!

5 näpunäidet õnnelikeks ostudeks:

  • korrigeeri oma tarbimisharjumusi nii, et Sul ei tekiks pidevat soovi end ebaoluliste asjadega üle kuhjata;

  • püüa tarbida pigem vähem kui rohkem, et vähendada ületarbimist;

  • investeeri asjadesse mis kestavad;

  • Emotsioonid ja kogemused on samuti väärt ostud! Nende ostmisega panustad rohkem isiklikku arengusse ning mälestuste loomisse, mida ei asenda samaväärselt ükski füüsiline ese.

Ostmisel ära liialda krediiditeenuste kasutamisega. Nii säästad närve ning kindlustad oma finantsilist sõltumatust!


Veel samadel teemadel

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €