Laenuvõrdleja arvustab: miks tasub laenata Raha24-st?

Laenuvõrdleja arvustab: miks tasub laenata Raha24-st?

Raha24 finantsteenuseid arvustab jurist, laenuekspert ning veebilehe Xlaen.ee asutaja Christopher Tammet.

1. Laenu saab kiiresti kätte

Kuna Raha24 pakub tagatiseta laene, siis laenu taotlemine ei ole nii mahukas protsess, kui seda on laenu taotlemine tagatisega laenu puhul. Näiteks, tagatisega laenu taotlemine võtab aega minimaalselt 3 päeva. Ilma tagatiseta laenu saab korrektsete andmete edastamisel ja positiivse krediidivõimekuse korral kätte 15 - 30 minutiga. Seega, kui soovite kiiret laenuotsust, siis tasub taotlus esitada Raha24. Lisaks, Raha24 pakub laenu taotlemist läbi veebilehe, mis on kiireim ja mugavaim viis taotluse esitamiseks.

2. Soodne esmalaenu intress ja krediidi kulukuse määr

Laenutaotlust esitades tuleb alati vaadata nii laenu intressi kui ka krediidi kulukuse määra, sest laenu ei ole mõistlik võtta, kui ole võimekust seda tagasi maksta. Laenu kulukuse koondnäitaja on krediidi kulukuse määr (KKM). KKM sisaldab endas nii intressi kui teisi laenuga seonduvaid tasusid. Lisanduvad tasud võivad olla näiteks väljamaksetasu, laenuhaldustasu ja lepingutasu. Kõrvaltasusid küsivad nii pangad kui ka väiksemad laenuandjad.

Kui kulukas on Raha24 väikelaen? Raha24 väikelaen esmataotlejale on keskmisest soodsama intressiga – 8,5 protsenti aastas. Võrdluseks näiteks pankade väikelaenud, kus intressid on keskmiselt 15 protsendi kandis. Tähele tuleks panna, et esmalaen on esimene laen, mille Te võtate laenuandjalt. Järgmise laenu intress on aga juba sellest kallim. Tihtipeale on esmalaenudel ka muud soodustused, näiteks mõnel kiirlaenul puudub väljamaksetasu, kui esimest korda laenate.

Raha24 esmalaenu KKM on pisut alla 20%, mis on turu keskmisi arvestades üsna soodne, sest mõnel kiir- ja väikelaenul on intress alates 20%, mis tähendab seda, et KKM on sellest tunduvalt kõrgem.

3. Lühike laenuperiood

Raha24-st laenamist tasub kaaluda ka põhjusel, et minimaalne laenuperiood on vaid 2 kuud. Mida lühem on laenuperiood, seda vähem maksate intressitasusid ning seda vähem mõjutab laenu tagasi maksmine Teie igakuist sissetulekut. Lühema laenuperioodi juures on ka see pluss, et hiljem on kergem saada näiteks kodulaenu, sest Teie varasemad finantskohustused on olnud lühiajalised.

Kokkuvõtteks

Raha24-st laenamist tasub kaaluda, sest esmalaenu intress ja KKM on soodsamad võrreldes turu keskmistega ning positiivse otsuse korral saab laenu võrdlemisi kiiresti kätte. Tegu on ühega turuliidritest nii teenuse kvaliteedi kui ka hinna poolest. Enne laenamist võrdle kindlasti laenupakkumisi. Kui soovite näha, kui soodne on Raha24 laen võrreldes teiste laenudega, siis külastage lehte Xlaen.ee või vaadake laenuvõrdlust Raha24 esilehelt.


Veel samadel teemadel

Intress 2% kuus

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €