Kuidas vältida energiahindade tõttu maksehäireregistrisse sattumist?

#Varia

Kuidas vältida energiahindade tõttu maksehäireregistrisse sattumist?

Suured elektri-, gaasi- ja küttearved on paljud perekonnad pannud raskesse olukorda. Mida teha, et kulu oleks edaspidi veidi väiksem ning miks ei tohi arveid maksmata jätta?

Enamikke ootamatult tabanud ülisuured energia- ja küttearved on perede eelarved segi löönud. Pingeid lisavad omajagu ka ennustused, et sellised arved ei ole hetkeline anomaalia, vaid uus rohepöördega kaasnev reaalsus. Seega ei tasu mõelda, et raha tuleb leida vaid ühe või kahe kuu suurte arvete tasumiseks, vaid oluline on vaadata üle oma senised energiatarbimisharjumused ning otsida võimalusi kokkuhoiuks.

Järgnevalt jagame mõne säästunipi, mille abil on võimalik tarbimist vähendada ja seega ka arvel olevaid numbreid kontrolli all hoida.

  1. Kui vannitoas on põrandaküte, siis on see tihti üks pahalane, mis elektriarvet suurendab. Seega kodust lahkudes lülita see välja või kui võimalik, seadista süsteem selliselt, et see oleks säästurežiimil ajal, mil teid kodus ei ole või teadaolevalt vannituba aktiivselt ei kasuta. Sama põhimõtet tasub rakendada ka siis, kui põrandaküte ei ole ainult vannitoas, vaid ka teistes ruumides.

  2. Ürita vältida elektriradiaatoritega kütmist. Kui seda aga kuidagi teha ei saa, siis kindlasti peaks valima kaasaaegse küttekeha, mis töötab efektiivsemalt ja mille nutika juhtimise abil on mõnedel andmetel küttekuludelt võimalik kokku hoida lausa 40 protsenti.

  3. Kui kodus on süsteem, mis võimaldab kütmist reguleerida, siis tasub see lisaliigutus teha. Näiteks ei pea radiaatorid huugama, kui sind kodus ei ole. Samuti ei pea ühtmoodi kütma näiteks elu- ja magamistoas või ruumides, kus pidevalt keegi ei viibi. Kui toas on mitu radiaatorit võib ühe neist üldse välja lülitada.

  4. Paljudel on kodus kasutusel veel hõõglambid, mis ei võta küll sama palju elektrit kui mõni kodumasin, kuid kui on tõesti tahtmine säästlikumalt elada, siis soovitame need vahetada LED-lampide vastu. Need võtavad 10 korda vähem elektrit ja nende eluiga on pikem.

  5. Veel tasub silm peal hoida elektrihindadel ning võimalusel vältida tarbimist ajal, mil see on väga kõrge. Näiteks ei pea pesu- või nõudepesumasinat tööle panema kõige kallima tariifi ajal, vaid selleks saab valida öise või varahommikuse aja. Elektrihinnal saab silma peal hoida SIIN.

  6. Kui viimaste kuude energiaarved on perekonna eelarve väga pingeliseks muutnud, siis soovitame kindlasti mõelda ka omavalitsuste poolt pakutava energiatoetuse taotlemisele. Kas ja kui palju on teie perel võimalik toetust saada, saab välja arvutada SIIN.

  7. Kuna usutakse, et kõrged energiahinnad on tulnud, et jääda, siis tuleks pisilahenduste kõrval hakata mõtlema ka tulevikule. Fakt on see, et omavalitsused ja riik ei paku kompensatsioone igavesti. Selleks, et edaspidi ise hakkama saada, tasub mõelda ka investeerimisele kaasaaegsematesse küttesüsteemidesse, elamu energiasäästlikumaks muutmisele või võimalusel näiteks puuküttega pliidi, ahju või kamina ehitamisele.

Kindlasti tasub meeles pidada, et kuigi viimasel ajal on meediast läbi käinud üleskutsed liigkõrgete arvete vastu protestimiseks jätta need üldse maksmata, siis seda soovitame me igal juhul vältida. Igasugused täitmata jäetud finantskohustused jõuavad lõpuks maksehäireregistrisse, kus need on nähtavad aastaid. Kui inimesel peaks aga tekkima soov võtta laenu, siis taoline episood registris võib sellele soovile saatuslikuks saada, olgu siis tegemist laenutaotlusega suurpangast või mõnelt väiksemalt krediidipakkujalt.

Raha 24 klienditeenindus töötab iga päev 24 tundi ööpäevas ja on alati olemas. Kui soovid nõu pidada finantsteemadel, laenukonto avamise kohta või uurida mõne meie teenuse kohta lisa, siis võta julgelt ühendust.


Veel samadel teemadel

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
5 kuud
60 kuud
Osamakse
0 €
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest!