Kuidas oma elus uutele võimalustele ruumi teha?

Kuidas oma elus uutele võimalustele ruumi teha?

See postitus oleks võinud vabalt olla midagi, mida sa valutava peaga esimesel jaanuaril loed, kuna siis on kõik tublid ja hoos ja plaanivad ülepäeviti maratone jooksma hakata ja mitte kunagi enam oma kassile/lastele jalaga anda jne.

Aga mis teha, loed siis hiljem. Peaasi, et loed. Ja põhimõtteliselt võid sa õigesti mõeldes iga esmaspäeva või isegi iga uut päeva oma uue ja parema elu alguseks pidada. Teaduslikult on tõestatud, et selleks ei pea esimest jaanuari ootama. Ka see on teaduslikul tõestatud, et kui alustada lauset sõnadega "teaduslikult on tõestatud", siis inimesed usuvad su juttu rohkem. Niiet, tegudele!

Mina teen neid allolevaid asju tihedaminigi kui lihtsalt aasta alguses, kuna see on nii värskendav. Millest ma täna räägin?

Kui su elu on “kola täis”, siis ei olegi sul võimalik vahepeal hoogu maha võtta, uusi võimalusi märgata, uusi projekte kaaluda, uusi sõpru leida ega laias laastus mitte midagi muuta ning ka mitte oodata, et midagi paremaks läheks. Tee allolevat paari lihtsat asja ja sa näed, kuidas uued mõtted sind ise üles leiavad.

Tee läbi digitaalne puhastus. Siia alla läheb kogu Odnoklassniki, Rate, Instagrami, Facebooki, Orkuti ja isegi Google Drive ja desktopi puhastus. Ma käisin aasta alguses oma sõbralistidest, gruppidest ja meeldivatest lehekülgedest, jälgijatest ja jälgitavatest julmalt rehaga üle. Kõike seda on mul nüüd poole vähem (ja ilmselt olen ma poole vähem kõva mees, sest mul pole nii palju sõpru enam sõbralistis), aga mul on võimalus näha uut sisu, mida ma iga päev oma uudisvoogudes näha tahaksin.

See kutt, kellega sa pärast keskkooli lõpupidu Viru Hessi ees taksot oodates tuttavaks said ja kes ütles, et sul on nii cool nabarõngas – kas sa pead temaga täna sõber olema? Tahad, et ta näeks kõiki su titepilte ja oleks kursis, kellega ja kus sa parajasti reisil oled? Ma arvan, et kui sa nii mõtled, siis sa ei taha seda tegelikult.

Kui sa oma digitaalset “sõpruskonda” puhastad, siis see ei tähenda, et sa neile tänaval enam tere öelda ei võiks. Kuigi on kindlasti paljud, kes teevad näo, et nad sind ei tunnegi, kui üksteist näete. Halloo, liigu oma eluga edasi!

Mul on üks hea tuttav, kes lendas mu viimatise suure aasta alguse puhastuse käigus mu sõbralistist ja Instagramist. Mehe jutt ja seisukohad on lihtsalt nii madalalaubalised, et ma ei soovi sellist jura oma uudisvoos näha. Ma ei saa kunagi tagasi seda aega ja närvirakkude kogumit, mis tema postituste lugemisele läks. See ei ole seda väärt! Muidu nii okei poiss ja tänaval ütlen talle tere edasi, aga virtuaalmaailmas tuleb suust sellist sousti, et tõesti, pane või kartulid keema ja palu tal sinna peale rääkida.

Täpselt samamoodi tee tühjaks oma desktop ja võimalusel ka füüsiline laud töö juures, kui sa kontoris töötad. Teaduslikult on tõestatud (seekord päriselt), et segamini töökeskkond tekitab juba seda vaadates stressi ja sul on tunne, et nii palju asju on pooleli ja mitte midagi ei jõua ära teha.

Jäta ära tegevused, mis sulle tegelikult ei meeldi.

See tähendab, et ole vähem busy. Jaa, tundub äge, kui kalender on igast kohtumisi ja ülesandeid täis ehk superkirju nagu suvitajast Eesti mehe lühikesed püksid Phuketi rannabaaris. Ma tean ju, et sa tunned seda kuulsat saavutatuse tunnet, kui järjest asju ära teed, aga STOPP, korraks. Kas kõik need kohustused on vajalikud? Kas midagi annaks ära jätta, et tekiks aega mõtlemiseks, mis seal selle asemel olla võiks? Ma saan aru, et oma hommikust 3-tunnist jalutuskäiku koeraga on raske ära jätta ja tekib oht, et su kallis šnautser lõhkeb päeva jooksul uriinist, aga igasugused triviaalsed kohtumised/ülesanded tuleb küll kõik kriitiliselt üle käia.

Näiteks igale peole ei ole vaja minna. Esiteks, seda ei märgatagi, kui sa oled üks külaline viiekümne kuuest ja põhjuseta puuduja. Teiseks kas on nii oluline viisakusest minna endise töökaaslase lapse lasteaiakaaslase väikese õekese Chlaudia-Herdužha nimepäevale? Ei ole oluline. Mitte. Kedagi. Ei. Huvita. Et. Sa. Ei. Käinud. Saa oma fomo-st (fear of missing out ehk ilmajäämise hirm) üle. Keskendu endale. Ole rohkem isekas. Vali hoolega, kuhu sa oma aega paned ja millele seda kulutad. Aeg on midagi, mida sa mitte kunagi tagasi ei saa. Seega viisakusest kuhugi minemine ja seal ebamugav olemine on su enda valikud. Valikud, mida ma soovitan sul uuel aastal enam mitte teha.

Kui su elu on pidevat müra, üritusi ja segadust täis, siis ei jää sul hetkegi aega mõelda, kas teed ikka neid asju, mis sulle meeldivad. Asju, mis päriselt sulle endale kasu toovad. See ei ole märk nõrgast seltsielust, kui sul iga jumala neljapäev vastu pühapäeva 34 sünnipäeva, 8 katsikut ja 4 kohtingut ei ole. See ei ole märk antisotsiaalsest inimesest, kellel on Facebookis alla 400 sõbra või Instagramis alla 300 jälgija. See on okei. Väike ring päris sõpru on suurem väärtus kui suur ring pinnapealseid tuttavaid. Kõik need “üliolulised” vestlused pooltuttavate üritustel stiilis “noh, kuidas siis tööl läheb kah?” ei anna sulle päeva lõpuks mitte midagi. Aga oma heade sõprade ringis on pinnapealsed teemad juba lahatud ja te teate üksteise päris muresid ja edulugusid ja saate palju sügavamaid teemasid seetõttu arutada ja mõelda.

Loomulikult võiks siia lisada veel kodu ja füüsiliste ruumide puhastamise, et uutel asjadel oleks võimalus leida tee sinu juurde, aga see on vist nii loogiline ja äraleierdatud jutt juba, et ma ei hakka oma näppe siin trükkimisega väsitama. Mina tegin endale kunagi sellise reegli, et “üks asi sisse, üks välja”. See tähendab, et kui ostan omale näiteks uue palitu, siis üks vanadest peab minema taaskasutusse või muul moel minu kodust lahkuma. Sama kehtib muude riiete kohta. Ma olen selle reegli tõttu isegi natuke hirmul, kui külalised tulevad. Nad vaatavad, et mul on nii vähe asju ja nii väikesed kapid, et olen ilmselt vaene.

Tee ruumi uutele asjadele, pruutidele/peikadele (ära hoia iga vana võimalikku õnge käes lootusega, et ehk ükspäev…), tutvustele, tegevustele ja võimalustele. Pole mõtet vinguda, et midagi ei muutu, kui sa asju pidevalt samamoodi teed ja siis teisi tulemusi ootad. Sa pead ise selleks eeldused looma, et su elu paremaks muutuks. Mina olen oma uut elu juba 4,5 aastat timminud ja ikka veel õpin sajaga uusi võimalusi juurde. Sellised puhastustalgud on parema elu loomiseks aegajalt väga vajalikud.


Veel samadel teemadel

Intress 2% kuus

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €