Kuidas olla teadlikum krediidikasutaja?

#Varia

Kuidas olla teadlikum krediidikasutaja?

Erinevad laenutooted on sügavalt juurdunud meie igapäeva, mis tähendab, et tarbimise elavdamiseks kasutatakse neid sagedasti. Kuigi krediiditeenuste üldine kättesaadavus on aasta-aastalt järjest paranenud, tuleks siiski kergekäeliste laenuotsuste tegemist vältida.

Põhiline on meeles pidada, et kui Sa maksad kõik laenud tagasi õigel ajal ning oled selle läbi teadlik krediidikasutaja, õnnestub Sul suure tõenäosusega kokku hoida erinevatelt intressidelt ning haldustasudelt, mis isegi ühe aasta lõikes võivad aidata kokku hoida märkimisväärse rahasumma.

Järgnevalt toome välja tervelt kuraditosin nippi selleks, kuidas hoida rahaasjad kontrolli all ning tulla paremini toime olemasolevate laenukohustustega. 13 kasulikku ideed loovad hea pinnase rahaasjade korraldamiseks, sest neid rakendades tekib erinevate kohustustega maadlemisel enesekindlust kamaluga juurde.

1. Kasuta krediidiaruannet oma olukorra õigel hindamisel

Kui halvim stsenaarium on juba kätte jõudnud, siis aitab võlakohustustega seonduvas täieliku ülevaate omamine kaardistada olukorda. Veebis on kõikidele tasuta kättesaadav Minucreditinfo.ee portaal, mille kaudu saab enda hetkeolukorrast alla laadida vastavasisulise raporti. Seda aruannet saavad näha ka kõik teised krediidiasutused, kui kõne alla tuleb uue laenu taotlemine. Selge on see, et kui seal kõik korras pole, on uue laenu saamine praktiliselt välistatud.

2. Igakuine eelarve olgu targa majandaja A ja O

Ülevaade oma tegelikust rahalisest olukorrast on väga oluline. Selleks, et planeerida kõik sissetulekud ja väljaminekud korrektselt ning veenduda, et rahavoog on positiivne, tasub pidada igakuiselt sellekohast arvestust. Eelarve aitab aru saada, kuhu kulub kõige suurem osa sissetulekust ning millised on potentsiaalsed kokkuhoiukohad vaba ressursi tekitamiseks.

3. Suhtu krediidi kasutamisse mõistlikult

Mitme erineva krediiditoote kasutamine võib tunduda mugav lahendus, kuidas eelarves olevaid tühje auke lappida, kuid nende kasutamisega ei tasu liiale minna. Mõtle hoolikalt läbi, kas kulusid on mõistlik katta laenatud raha arvelt ning milliste jaoks võiks ise kõrvale panna ja koguda. Esimene mõte ei peaks kindlasti olema laenamine, sest nii võib juhtuda, et erinevaid kohustusi koguneb ajaga selline hulk, et nende tagasimaksmine võib osutuda üle jõu käivaks. Hinda oma maksevõimet adekvaatselt!

4. Täpsus kohustuste täitmisel olgu au sees!

Erinevad maksegraafikud on mõeldud selleks, et nendest kinni pidada. Lepingute korrektne täitmine on garantiiks laenuandjale, sest näitab, et Sinuga võib tehingutesse minna ilma, et hilisemaid probleeme peaks kartma. Ka annab see Sulle kui laenajale tagala, et laenuandja tuleb teinekordki appi, kui peaksid taas vajama abi mõne ostu finantseerimisel.

5. Refinantseerimine võib olla just Sinu jaoks

See punkt on eriti oluline nendele laenajatele, kes on harjunud kasutama mitmesuguseid laenutooteid üheaegselt. Mõnikord tasub arvutada kokku kõik intressi– ning muud laenu halduskulud ning mõelda järele, kas erinevate lepingute koondamine ühe laenuandja juurde kuuluvaks kohustuseks annab selle täitmisel rahalise võidu. Pole välistatud, et avastatu annab positiivse üllatuse ning nii mõnigi kasutatud krediit saab seeläbi oodatust varem tasutud.

6. Erinevate laenutoodete kombineerimine

Laenutooteid on mitmeid ning need on mõeldud erinevate otstarvete jaoks. Ka nendele kohaldatavad tingimused ning kaasnevad kulud võivad teineteisest oluliselt erineda. Seega tasub end erinevate võimalustega kurssi viia, et konkreetse kulu katmiseks just sobiv laenutoode saaks välja valitud.

7. Krediitkaart ei pea iga hinna eest nullis olema

Krediitkaart on igati tänuväärne abimees ootamatutes olukordades. Siiski manitseme nende kasutajaid mõistlikule tarbimisele ehk soovitame mitte kogu krediitkaardi vaba limiiti esimesel võimalusel hakkama panna. Laenuandjale jätab see pigem positiivse kuvandi laenajast, kui iga õlekõrre järele paaniliselt ei haarata, vaid osatakse hoiduda oma kasutatava krediidi miinusesse laskmisest.

8. Krediidikonto ei ole kurjast

Erinevad krediidikontod on saamas järjest populaarsemaks. Kuigi esmapilgul võib tunduda, et kasutatud laenuraha tagastamise järel on mõistlik teenus sulgeda, et end ahvatlustest eemale hoida, ei ole see alati vajalik. Vastupidi. Tagala tasub avatuna hoida, sest kunagi ei tea, mil taas ootamatud väljaminekud tekkida võivad.

Viska pilk peale ka Raha24 krediidikonto tingimustele!

9. Iga tühja-tähja peale ei ole mõtet laenuraha kasutada

Iga väiksemgi ost ei pea olema finantseeritud laenurahaga. Positiivse mulje oskuslikust planeerimisest jätab see, kui oled katnud ühe suurema ostu laenurahaga, mitte ei tee seda juhuslike väljaminekute katteks. Igapäevaste kulutustega peaks iga vastutustundlik laenaja omal jõul hakkama saama, sest nii jääb laenajale suurema tõenäosusega külge teadliku krediidi kasutaja kuvand.

10. Krediitkaart ning põnev boonusprogramm annavad koos suurema kasuteguri

Krediitkaardiga käsikäes võib tihti kohata kasulikke boonusprogramme, mida laenuandjad vahel klientidele pakuvad. Tasuta reisikindlustus või võimalus teenida ostudelt kindel % rahas tagasi on väärtused, mis pakuvad lisasoodustust.

11. Krediitkaarti ei tasu kasutada sularaha väljavõtmiseks

Krediitkaart on kahtlemata mugav maksevahend, kuid tasub teada, et kuigi sellega on võimalik välja võtta sularaha, ei ole see kuigi mõistlik tegevus. Nimelt kaasnevad sellega lisanduvad kulud, mis saadavat kasu arvestades ei ole kuigi proportsionaalne. Väldi võimalusel krediitkaardiga sularaha võtmist, nii võid säästa aastas sadu, kui mitte rohkemaid eurosid erinevatelt teenustasudelt!

12. Vähem on rohkem, ka laenude puhul

Liigne laenamine ei ole hea mitte ühelgi juhul, sest sellesse keerisesse sattudes on väljarabelemine parajalt keeruline. Iga kohustus eraldi vaadelduna ei pruugi tunduda midagi erilist, kuid kõik kokku liites võib igakuine väljaminek kujuneda rahakotile laastavaks. Eelarve tuleks alati hoida positiivses trendis, et end koormavate kohustuste all ägades mitte käpuli lükata!

13. Võimalusel maksa oma laenukohustused tagasi kiiremini kui maksegraafik ette näeb

Maksetähtpäevade hoolikas järgimine on igati mõistlik viis oma rahalisi kulutusi hallata, sest see aitab oma igakuist rahavoogu planeerida ning väikeste sammude abil kohustustest priiks saada. Eriti kaval on aga oma kohustused võimaluse tekkides algsest plaanist veelgi kiiremini ära klaarida, kuna nii võib intressikuludelt oluliselt säästa! Sellise teadmise rakendamine viib tarbijad kiirelt edasijõudnud krediidikasutajate sekka!

Kokkuvõtteks teadlikule krediidi kasutajale

Ebakorrektne maksekäitumine ning kuhjuvad laenukohustused viivad varem või hiljem võlgnevuste tekkeni. Sellisesse olukorda sattumist tuleks iga hinna eest vältida, sest mõtlematu tegutsemine laenamisel võib viia krediidihinnangu hävitamiseni. Mõistagi on krediidireitingu taastamine aeganõudev protsess, millega igaüks nii lihtsalt, kui üldse, hakkama ei pruugi saada


Veel samadel teemadel

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
4 kuud
60 kuud
Osamakse
0 €
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest!