Kuidas Indrek Kala-Kasela mulle poolteist tuhat eurot tõi ja kuidas see raha mind igavesti teenima jääb

Kuidas Indrek Kala-Kasela mulle poolteist tuhat eurot tõi ja kuidas see raha mind igavesti teenima jääb

Käsi püsti, kes on oma aastavahetuse lubadustega siiamaani graafikus! Hahaa, seda ma arvasingi: ma ei näe mitte ühtegi kätt. Okei, võibolla on asi selles, et ma olen hetkel ühes kohvikus, siin ei ole ühtegi mu lugejat ja ma ei küsinud seda kõva häälega, aga ikkagi. Võin millegi väga odava peale kihla vedada, et mitmed teist on oma trenni-dieedi-säästmise lubadustele juba veebruari alguses käega löönud ja ootavad aktiivselt uut aastavahetust, et siis jälle proovida. Ei ole hullu - läbikukkumine on eestlasele geneetilisse koodi sisse kirjutatud ja sellest lahti saamiseks tuleb lihtsalt natukene vaeva näha. Aga selleks olengi teil mina.

Kusjuures, seda lugu siin kirjutades sündis ka mu järjekordne briljantne äriidee! Kavatsen teha fitnessi keskuse nimega "Uusaastalubadused". Minu spordikeskuses hakkavad olema trennivahendid esimesed 2 nädalat, peale seda koristan selle jama jalust ära ja lükkan baari inventari sisse. Geniaalne, onju? Maja oleks aastaringselt rahvast täis ja minu rahakott muudkui paisuks. Ilmselt pean korraks mai kuus ka veel hantlid sisse tõstma, kuna mingi seltskond tuleb tempoga tegema kahe nädalaga kõike seda trenni järgi, mida eelnevad 50 nädalat tehtud pole. Ma ei saa ise ka aru, kuidas ma nii andekas olen, aga mis teha. Ajujaht, siit ma tulen!

Nüüd on järgmine küsimus. Kas sa oled nõus iga päev ostma ühe märkamatu 3-eurose kohvi? Kui sa seda juba ei tee. Või näiteks 3 üheeurost moonirulli, mille söömisega kaasneb seksikas röövlinaeratus? Või kas sa paneksid tähele, kui igapäevane poekott 3 eurot kallimaks muutuks? Paarkend senti piima eest otsa, natuke kallimad kondoomid/mähkmed (vastavalt sellele, mis eluperioodis sa omadega parajasti oled), euroke kallim hakkliha jne. Ilmselt elaksid selle üle. Siunad mõtteis selle sigaduse eest Jüri Ratast, palvehelmeid-ekrehelmeid ja Keit Pentus Autorollot, maksad poearve ära, sülitad õues vihast vastu Prisma seina ning lähed eluga edasi. 3 eurtsi ei muuda midagi ja see lisakulu on sul poole tunniga peast pühitud.

Aga see on vale suhtumine. Ka 3 eurot muudab ja väga palju muudab.

Kas sa oleksid nõus sellise ettepanekuga, et sina annad mulle täna 1500€ ja mina luban sulle järgmised poolteist aastat iga päev ühe topsi kohvi teha? Nii mõeldes tundub päris röövel diil, eksole?

Võibolla mäletad, kuidas Eesti kõige pikema habeme/salli suhtega ning kõige rikkam kalamees rääkis loo, kuidas me teenimatult kolmeeuroseid kohvisid joome ja kuidas me seda tegelikult endale lubada ei saa. Kui ei mäleta, siis jutt on sellest artiklist https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/indrek-kasela-tulge-moistusele-jatke-see-kolmeeuroste-kohvide-joomine-jarele/

Eelmise aasta jaanuaris ehk siis mitu kuud enne Kala-Kasela artiklit kirjutasin mina oma blogis, et tõmban ka sellele naeratust pruuniks ja rahakotti tühjaks tegevale harjumusele triibu alla. Lõpetasin kallite kaasaostetavate kohvide lakkumise ja tegin veel ühe liigutuse, mille tõttu ma päriselt näen, kuidas ma selle arvelt nüüd rikastun ja sina saad täpselt sama teha. Jõin oma viimase kalli kohvitopsi tühjaks, viskasin selle normaalse inimese kombel üle õla ookeanisse kaladele järada ning logisin sisse oma netipanka. Selleks, et teha omale kahe kärme liigutusega üks virtuaalne arvelduskonto ja panna sinna käima püsimakse summas 3 eurot.

Kõike eelnevat tegin selleks, et mis mõte on muidu rääkida, et see kolmekas mul alles jääb, kui ma teda kõrvale ei vinna ja kui ta tegelikult vaikselt mujale ära kulub. Seega, kui sa otsustad millegi pealt kulutusi vähemaks võtta ja räägid, et säästad selle raha, siis pead ise täpselt nii tegema. Muidu kulub see nähtamatult mujale ja säästmine ei muutu mitte kunagi motiveerivaks tegevuseks, kui sa tulemusi kontole kuhjumas ei näe. Oled kindlasti kuulnud oma sõpru või ennastki rääkimas, et said midagi kuskilt hea diiliga omale koju tassitud ja sääst oli vot selline ja selline. Aga kas sa panid selle hinnavõidu kuhugi eraldi kõrvale, et seda muudkui kogunema hakkaks? Mis mõte sellel säästul muidu oli - kulus järgmise poeralliga lihtsalt kuhugi mujale.

Kõvemad kärbsed panevad selle raha omakorda uut raha tegema. Kuidas? No mina tegin nii, et avasin jälle kahe lihtsa liigutusega oma pangas Kasvukonto, mis on oma keerukuselt tõesti vist imikutele mõeldud investeerimise abimees, ja igal kolmapäeval saan selle eest jupikese maailma ettevõtete aktsiatest. Kui see jutt keeruline või hirmutav tundub, siis see on okei ja ignoreeri seda viimast lõiku. Aga seda lisakontole kandmise juttu ära palun küll ignoreeri. Mõni kõva koolitaja võtab selle triki rääkimise eest sada eurtsi. Mina trükin teile selle siia niisama ära. Sinu vaev on ainult asi ära teha ja oled juba ka muidu ehk koolitusele kulunud soti säästnud.

Vaata seda kuvatõmmist siin allpool. See näitab, mis minul selle 1,5 kohvivaba aastaga juhtunud on ning see kõik on toimunud nii, et ma ei ole pidanud peale lisakonto avamist mitte lillegi liigutama. Võib öelda, et ma olen lihtsalt automaatpiloodil ja muudkui rikastun!

Lugu

Ära nüüd pabista, kui sa ei oska (veel) investeerida ega osta aktsiafonde vms. See ei olegi point praegu ja selleni jõuame mõnes järgnevas tunnis. Sina tee praegu vaid see 3€ automaatne igapäevane ülekanne oma teisele kontole ja sul on samuti pooleteise aastaga ca 1500€ nagu maast leitud ja ilma, et see su elu väga palju mõjutanud oleks. Või kui ütled, et iga päev kolmekas on liiga palju, siis alusta kasvõi ühe eurtsiga. Peaasi, et selline nähtamatu harjumus tekiks. Küll näed, kuidas motivatsioon tõuseb, kui see rahakuhi teisel kontol ehmatavalt suureks kasvab nagu üheksat kutsikat kandva labradori kõhuke.

Aitäh, Indrek Kalasela. Sa olid mulle selle postituse muusaks. Üks märg musi habemesse sulle selle eest!


Veel samadel teemadel

Intress 2% kuus

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €