Kuidas finantsilist krahhi vältides uue palgapäevani muretult ära elada?

#Finants

Kuidas finantsilist krahhi vältides uue palgapäevani muretult ära elada?

Igapäevane toimetulek oma rahaasjadega on pikaajalist perspektiivi hinnates oluline aspekt. Teatavasti murravad mitmed pered igapäevaselt pead selle üle, kuidas sissetulekud ning rahalised kohustused hoida sedavõrd optimaalses koosluses, et üldisele maksevõimele oleks kuud läbivalt võimalik anda positiivne hinnang.

Pane oma igakuine eelarve paika!

Rahaga seonduv on pidevalt olnud “kuum teema” nende inimeste seas, kellede toimetulekupiir kõigub keskmise piiril või sellest allpool. Oskuslik rahaga ümberkäimine on majandusliku toimetuleku võtmesõnaks, sest uue palgapäevani võib piltlikult öeldes olla pikk tee. Rahaliselt keerulisse seisu sattumine sunnib inimesed ikka mõtlema sellele, kuidas vähese rahaga hakkama saada järgmise palgapäevani.

Kindel eelarve ning arusaam sellest, kuhu kogu teenitav sissetulek kulub, aitab korraldada rahaliste ressursside liikumist selliselt, et puudujääki ei tekiks. Olulised ning vältimatud väljaminekud on sellised, millele ei saa läbi sõrmede vaadata. Jääk, mis nendest kuludest üle jääb, tuleb aga planeerida selliselt, et terve kuu oleks võimalikult ühtlaselt kaetud. Mõistlik on hoida oma püsikulud sellisel tasemel, et puudujääki ei tekiks või oleks võimalikult lühiajaline eesmärgiga, et pidev vajadus laenu järele haarata ei saaks igakuiseks harjumuseks.

Eelarve pidamiseks on erinevaid võimalusi. Levinuimaks meetodiks on kuupõhise arvepidamise kajastamine tabelarvutuse vormis, et kõik sissetulekud ning väljaminekud oleksid must-valgelt silme ees. Ka väiksemad kulud peaksid olema ära näidatud, sest vaid nii näeb ära tõelised “röövlid”, mille arvelt tekib tulevikus võimalus kokkuhoidu planeerida. Nähes oma eelarves suuri auke, tasub muu hulgas mõelda võimalustele, kuidas tekitada lisaraha (kasvõi ajutiselt).

PUHVER - selle olemasolu tuleks rakendada mitmes valdkonnas!

Puhver pakub inimestele kindlustunnet, mida saab edukalt tekitada mitmel moel ning erinevates eluvaldkondades. Kuigi kõige populaarsemaks peetakse siinkohal rahalist puhvrit, on sisu poolest võimalik seda põhimõtet kanda üle ka muudele materiaalsetele väärtustele.

Heaks näiteks on siin toidu - või esmatarbekaupadega seotud piisavate varude ehk puhvri tekitamine, et terve kuu vajadused oleksid kaetud. Nimelt võimaldab selliste varude omamine elada selliselt, et olulisest ei pea puudust tundma ka juhul, kui piisavate rahaliste vahendite puudumine nende jooksvalt soetamist ei võimalda.

Mainitud nõuannet silmas pidades soovitame toidu valmistamiseks vajaminevad toorained (liha, kuivained, konservid jms) ning esmatarbed (hügieenitarbed, WC-paber, kodukeemia) varuda ette kohe kuu alguses palgapäeva saabumisel. Piisavaks koguseks võib pidada mahtu, millest jätkub pikemaks perioodiks - näiteks kuu või kvartal.

  • Nutikas nõuanne nr 1:

    Kestvuskaupade puhul on mõistlik osta varud suuremas koguses ette mõne sooduspakkumise ajal, kui on teada, et pakutav hind on eriti soodne!

  • Nutikas nõuanne nr 2:

    Regulaarseid kulutusi silmas pidades soovitame palgapäeva saabudes maksta esmalt ära kõik arved (püsikulud, laenud jms), et nendega seotud võlgasid vältida. Teatavasti hakkab pärast maksetähtaja möödumist rakenduma teenusepakkuja viivis ning lisaintress, mis võivad ka väikesest võlanumbrist tekitada mühinal suure kohustuse!


Veel samadel teemadel

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
4 kuud
60 kuud
Osamakse
0 €
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest!