Mis on krediidikonto?

Mis on krediidikonto?

Maailm muutub ja laenutooted käivad selle kiirusega kaasas. Kui varasemalt sai laenata vaid fikseeritud rahasumma, on tänased võimalused oluliselt paindlikumad ja rohkem vajaduse põhised.

Krediidikontoga on Sul justkui digitaalne rahakott, mis on alati olemas. Uue külmiku või autoremondi tarbeks saad limiidi piires laenata täpselt nii palju, kui pangakontolt puudu jääb. Ei mingeid intressimakseid üleliigselt laenusummalt ja lisataotlusi, kui katusevahetus oodatust pisut kallimaks osutub. Laenusumma ja laenamise aeg on alati Sinu kontrolli all!

Krediidikonto, laenulimiit, krediidiliin, arvelduskrediit - mis neil vahet on?

Krediidikonto, laenulimiit, krediidiliin või arvelduskrediit - kõik need nimetused viitavad tegelikkuses sisuliselt samale laenutootele. Sulle avatakse krediidilepingu sõlmimise järel personaalne laenulimiit, mille ulatuses on võimalik laenu taotleda ning raha kasutada.

Vahel kasutatakse erinevate krediidipakkujate poolt veel termineid nagu “virtuaalne krediitkaart” või “digitaalne rahakott”. Koondades parimaid omadusi nii kiirlaenust (kiire) kui krediitkaardist (paindliku krediidiga), on erinevate nimetustega krediidikonto üha populaarsemaks muutuv laenutoode.

Järelmaks või krediidikonto?

Järelmaks on eestlaste seas väga levinud finantsteenus. Järelmaks võimaldab soetada kauba või teenuse koheselt, kuid tasudes selle eest hiljem – osamaksetega kokkulepitud perioodi vältel. Kui levinud järelmaks on? Näiteks mobiiltelefonide ostmisel kasutavad järelmaksu umbes pooled ostjatest.

Järelmaksu pakuvad tänapäeval lisaks pankadele paljud ettevõtted kauba või teenuse soetamise kohas. Samaaegselt võib järelmaksu pakkuda ühes ostukohas mitu erinevat teenusepakkujat ja erinevad võivad olla ka pakutavad järelmaksu tingimused – sissemakse suurus, lepingutasu ja intresside määrad.

Aastaintressid erinevad üsna suures ulatuses isegi ühe järelmaksuteenuse pakkuja juures. Vähesed aga pakuvad intressi, mis on alla 10% aastas, keskmiseks aastaintressiks on orienteeruvalt 15%.

Järelmaksu tegelik kulukus sõltub väga suuresti ka sellest, kas intressi arvutatakse järelmaksu jäägilt või tervelt laenusummalt. Viimase puhul on järelmaksu kulukus kindlasti suurem, sest olenemata sellest, kui palju oled järelmaksu juba tasunud, on kulud intressidele ikka samas ulatuses. Seetõttu tasub järelmaksu valikul tutvuda põhjalikult pakutavate tingimustega.

Raha24 krediidikonto peamine erinevus järelmaksuga võrreldes seisneb paindlikkuses, sest ei ole sa kohustatud tasuma ühe konkreetse kauba või teenuse eest. Ja kui keskmine järelmaksu aastaintress on 15%, siis Raha24 esmalaenu intress on sellest pea poole väiksem – vaid 8,5%. Nii madala intressiga tarbijakrediiti ei paku Eestis meie andmetel isegi ükski pank.

Krediitkaart vs krediidikonto

Krediitkaart on peamiselt pankade pool väljastatav pangakaart, millele pank on määranud krediidilimiidi. Selle limiidi ulatuses saab kaardi omanik tasuda kaupade ja teenuste eest ning võtta pangaautomaadist välja sularaha. Seega pakub krediitkaart võrreldes järelmaksuga selle kasutajale mõningal määral suuremat vabadust, kuid ka krediitkaardiga kaasnevad teatud piirangud.

Lepingu järgi tohib krediitkaarti kasutada vaid kaardi omanik ja krediitkaardilt ei ole võimalik kanda raha kellegi teise pangakontole. Samuti võtab tavajuhtudel krediitkaardilt sularaha väljavõtu korral kaardi väljastanud pank teenustasu.

Krediidikonto kasutaja on sellistest piirangutest vaba. Kontolt võetud tagatiseta väikelaen kantakse otse sinu pangakontole ja saad seda kasutada oma äranägemise järgi.

Ka krediitkaartide puhul on oluline välja tuua nende kulukuse määr. Meie teenuste hinnakirjast näed, et Raha24 esmalaenu intress on 8,5% aastas, kuid enamike pankade krediitkaartide aastaintressid alles algavad 16% juures.

Mis vahe on kiirlaenul ja krediidikontol?

Krediidikonto on täna kiirlaenu mugavam ja paindlikum vorm. Säilinud on sisulised kiirlaenu omadused, kuid lisandunud on mõned eelised:

  • Kasutamise paindlikkus. Krediidikonto sobib tänapäeva kiire eluviisi muutuvate vajadustega. Personaalse laenulimiidi ulatuses on võimalik raha ilma lisataotlusi tegemata laenata nii mitu korda kui soovid. Nii võid 1000 eurose limiidiga laenata korraga näiteks 600 eurot ning 400 eurot jääb veel tagavaraks, mida vajadusel kasutada saab. Krediidikonto avamisega mingeid kohustusi ei kaasne. Tavalise kiirlaenu puhul räägime fikseeritud laenusummast, mis korraga kontole tuleb ning koheselt täies mahus kohustused kaasa toob.

  • Laenu tagasimakse paindlikkus. Kiirlaenudega võrreldes on krediidikontol eeliseid ka laenu tagasimaksmisel. Näiteks arvestatakse intresse vaid kasutatud laenusummalt, mitte kogu limiidi ulatuses. Lisaks saab võimaluse tekkides laenu enneaegselt tagasi maksta ilma trahvide ja lisatasudeta.

  • Puuduvad lepingutasud ja võimalused maksepuhkuseks. Olgu krediidikonto või laenulimiit, üldjuhul pakuvad krediidiasutused seda laenutoodet ilma lisakuludeta. Kui kiirlaenuga kaasnevad tihti lepingutasud, siis krediidikonto avamisel tasud puuduvad. Sageli on krediidikontol tasuta maksepuhkuse võimalused, mida kiirlaenude lepingus ei märgita.

Krediidikonto head ja vead

Krediidikonto on oma olemuselt äärmiselt mugav ja paindlik laenutoode, andes konto kasutajale suure vabaduse. Üldiselt on krediidikonto laenutingimused kliendisõbralikud, konto avamine tasuta ning lepingusse sisse kirjutatud maksepuhkusega. Kuna krediidikonto rõhub kiirusele, on need taotlused ka ühed esimesed, mis krediidiandja poolt üle vaadatakse.

Küll tasub meeles pidada, et krediidikonto on oma olemuselt kiirlaenu vorm ning sestap tasub enne krediidikonto avamist väga põhjalikult tutvuda laenutingimuste ja -intressidega. Vii ennast kurssi laenu kogukuludega ja veendu krediidikonto mõistlikkuses eriti põhjalikult, kui vajad laenu pikemaks perioodiks. Kiirlaenule omaselt sobib krediidikonto pigem lühema perioodiga laenuks, et intressimaksed lõpuks liiga kalliks ei kujuneks.

Lisaks tuleb krediidikonto paindlikkuse kõrval meeles pidada, et tegemist on finantskohustusega. Lihtne ja mugav laenuprotsess võib tekitada emotsionaalseid kiusatusi ning asjatu kulutamise. Veendu, et kontrollid oma emotsioone, laenad vastutustundlikult ja ainult vajadusepõhiselt. Ära lase end mõjutada suurtest soodustustest või näiteks uuest telefoni mudelist, mis just turule tuli!

Raha24 krediidikonto

Raha24 pakub klientidele kohustustevaba krediidikontot personaalse limiidiga maksimaalselt 5000€ ulatuses. Et kaitsta laenuvõtjat makseraskustesse sattumise eest, on iga taotleja limiit personaalne ja arvestab kliendi:

  • sissetulekut;

  • olemasolevaid kohustusi;

  • tööstaaži (eeldatakse vähemalt 6 kuud samalt tööandjalt raha laekumist)

Raha24 krediidikonto intressid jäävad sõltuvalt laenusummast ja -perioodist 8,5 - 44,57% vahemikku ning krediidi kulukuse määr 19,55 - 56,43% vahele. Krediidikonto avamine on tasuta, krediidilepingule rakendub tasu 3,5 - 5% laenusummast. Tagasimakse perioodil võimaldame kliendile vajadusel tasuta maksepuhkust. Raha24 esmalaenajale kehtivad soodustused koos turu ühe parima intressimääraga.

Raha24 võimaldab krediidikonto avada kiirelt ka tarbimislaenuks. Tagasimakseperiood algab juba ühest kuust, mis laseb võimalusel laenu ilma suuremate kulutusteta tagastada. Mõtle oma laenuotsused põhjalikult läbi ja vajadusel konsulteeri meie laenuspetsialistidega.

Ava krediidikonto


Veel samadel teemadel

Intress 2% kuus

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €