Kliendiuuring - kuidas Raha24 kliendid planeerisid möödunud jõuludega seonduvaid kulutusi

Kliendiuuring - kuidas Raha24 kliendid planeerisid möödunud jõuludega seonduvaid kulutusi

Kuigi jõulud on iga-aastane püha, on tihti tunne, nagu jõuludega seonduvad kulutused on pigem ootamatud ning võivad isegi pere kuueelarvesse suurema augu tekitada. Samas on ka neid, kes valmistuvad jõuludeks usinalt raha kõrvale pannes, et peale jõule oleks hingata veidi kergem.

Uurisime vahetult pärast möödunud jõule Raha24 klientidelt, kui suured olid jõulukingitustest tekkinud kulud, missuguste vahenditega neid kaeti ning milliseid kingitusi tehti. Küsitlusest võttis osa kokku 416 inimest, kellest 55% olid naised ning 45% olid mehed.

Kingituste keskmine kulu jäi 35% vastanutest 51€ -100€ vahele. Sellest vähem, ehk 50€, kulutas kinkidele ca 13%. Neljandikul kõikidest vastanutest jäid kulutused aga 250€ kanti ning sellest veelgi suuremaid kulutusi tegi kokku 17% vastanutest, kulutades kuni 500€. 10% vastasid, et tegid jõulukingitusi enam kui 500€ eest.

Tehtud kingituste arvukus oli võrdselt 43% nii üks kuni neli kingitust ning viis kuni üheksa kingitust. Vaid väike osa ehk 14% tegi oma lähedastele kokku üle kümne kingituse.

Populaarsemad kingitused on mänguasjad või praktilised tarbeesemed

Raha24 klientide seas tehti kõige enam kingituseks mänguasju (46%) ning suuremaid või väiksemaid tarbeesemeid (43%). Sellele järgnes 34%-ga elektroonikaseadmed ning 30%-ga erinevad kinkekaardid.

Kingituste eest tasuti peamiselt pangakontol oleva vaba rahaga (68%), kuid väiksem osa (20%) vastanutest kogus lähenevateks jõuludeks teadlikult ette. Samas oli ka neid, kes maksid kingituste eest järelmaksuga (5%) või võtsid selleks tarbimislaenu (7%).

Raha24 kliendid planeerivad oma väljaminekuid

Hea meel on tõdeda, et pigem tehakse kingitusi olemasolevate võimaluste piires ning planeeritakse kulutusi ette. Kuigi võiks arvata, et jõulud tekitavad suuremale osale eelarvesse augu, siis antud uuringu põhjal kasutatakse pigem olemasolevaid vahendeid ning tarbimislaenu poole pöördub jõuludega seonduvate kulutuste tarbeks vaid väike hulk inimesi.


Veel samadel teemadel

Intress 2% kuus

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €