Hoia suvist finantsvormi!

#Varia

Hoia suvist finantsvormi!

Päikeseküllasemaks muutuvad ilmad tekitavad hinges mõnusa tunde ning tahes-tahtmata tekib soov end oma olekus veidikene lõdvemaks lasta? Selline feeling on täiesti normaalne, sest tähendab see ju vaid harjumuspäraseks kujunenud puhkuselainele ümberlülitumist!

Kuigi suvega kaasnev aeg annab kätte kauaoodatud vabama hoiaku, siis teatud teemades – näiteks puhkuseplaanide finantsilisele poolele mõeldes, võiks siiski manitseda end mitte valvsust kaotama! Raha24 annab selleks puhuks mõned kasulikud nipid, et fookust rahaasjadelt mitte kaotada...

Puhkus alaku korralikust planeerimisest!

Puhkuse planeerimisel ei tasu maailma vaadata läbi roosade prillide! Kuigi argipäeva hetkeline seljatamine võib tunduda ahvatleva võimalusena, pole see kuigi arukas mõte. Sestap tasub planeerimise faasis säilitada püsiv ühendus reaalsusega ning eriti ausalt tuleks seejuures hinnata oma rahalist võimekust.

Kuigi kõige keerulisem kriisi aeg on nüüdseks (loodetavasti) seljatatud ning sellega seoses oleme õppinud toime tulema ootamatustega nii igapäevaselt kui rahaasjades, tasub sellest õppetunnist võtta viimast ning pidada kogetut meeles ka ajal, mil olud muutuvad lahedamaks.

Selle suve kõige kuumem finantsalane soovitus: „Kriisi kestel kogutud rahavaru tuleks hoida ka edaspidi stabiilsena, mis tähendab, et puhkuste ajal ei tohiks ohjeldamatult tühja-tähja peale kulutada!“.

Kõige mõistlikum on enne detailsemate plaanide tegemist panna paika konkreetne puhkuse-eelarve ning mis kõige tähtsam – püsida kulutustega rangelt selle piirides! Isegi juhul, kui ahvatlevaid pakkumisi tuleb sisse nii aknast kui uksest, ei tasu lasta end nendest liigselt kaasa haarata. Mõistlikkus rahaasjades olgu puhkuse planeerimisel peamiseks märksõnaks!

Järgnevad sammud aitavad Sul puhkuste perioodil säilitada finantsilist vastutustunnet:

  • pane paika konkreetne rahasumma, mille kulutamine puhkuse ajal oleks jõukohane;

  • vali 2-3 meelepärast (rahalist) üritust, millest soovid sel suvel osa saada;

  • planeeri kõik puhkusega seotud kulutused võimalikud täpselt – ürituse pääsmete maksumus, kõrvalkulud, taskuraha jne;

  • püüa leida ning siduda oma puhkusekava tegevustesse ka selliseid ettevõtmisi, mis ei nõua suuri väljaminekuid;

  • suurema seltskonnaga puhates (näiteks mitu perekonda koos) leppige aegsasti kokku kulude jaotus – nii tuleb soodsam;

  • ära kaldu hoolega tehtud plaanist kõrvale!

Mida põnevat suvisel ajal ette võtta?

Pole mingi saladus, et suvi ning ilusad ilmad kutsuvad aega meeldivalt veetma ning seda just koduseintest väljaspool. Tõsi on ka see, et erinevate tegevuste käigus kipub tekkima soov end range eelarve kammitsatest vabastada. Tasub aga olla ettevaatlik, sest liiga uljalt tegutsedes võib puhkuse lõpus haigutada taskutes tühjus!

Suviste tegemistega kaasnevad traditsiooniliselt erinevad üritused – laadad, kontserdid ning mitmesugused koosviibimised, milles osaledes tuleb, meeldib meile või mitte, teha väljaminekuid. Kõige kavalam viis, mis aitab vältida raha arutut tuulde loopimist, on plaani tegemine ja selle JÄRGIMINE. Jõukohases eelarves püsimiseks vali pere – või sõprade ringis aja veetmiseks välja paar kuni kolm üritust, mida väisata. Igale poole ei pea jõudma!

Ilusad ilmad – meri, rand ja kodumaa kaunis loodus annavad meile küllaldaselt võimalusi alternatiivseks puhkamiseks. Positiivne selle juures on asjaolu, et enamik nendest valikutest võimaldavad tegevusi vähese rahaga eest või sootuks tasuta! Oleme täiesti veendunud, et spontaansed tegevused värskes õhus annavad sellise energialaksu, millest peaks jätkuma kogu puhkusele järgnevaks ajaks!

Milline on puhkuse õnnestumise valem?

Tuleb välja, et puhkuse õnnestumine ei keerle vaid ümber raha nagu eksikombel kiputakse arvama! Kõige tähtsamad tegurid, mis puhkamise juures rolli mängivad, on hoopis ajastus, hästi valitud seltskond, ning loomulikult kõige tähtsam – puhkuse veetmiseks sobilik meeleolu. Need kolm annavad puhkusele hea vundamendi ning siit edasi jääb üle seda üürikest aega vaid nautida!


Veel samadel teemadel

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Osamakse
0 €
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest!