Arvelduskrediit või tagatiseta laen?

Arvelduskrediit või tagatiseta laen?

Krediiditoodete valik on väga lai ja just sulle parim lahendus sõltub sinu personaalsetest vajadustest. Arvelduskrediit või tagatiseta laen? Meie laenuspetsialistid heidavad valgust mõlemale.

Arvelduskrediit on pankade pakutav finantsteenus, mille puhul pangakonto omanik võib oma arvelduskonto panga määratud limiidi ulatuses vajadusel miinusesse lasta. Tagatiseta väikelaen kätkeb endas konkreetset rahasummat, mis laenu taotlejale kokkulepitud tingimustel pangakontole kantakse.

Arvelduskrediit kui tagavararaha

Arvelduskrediit on justkui tagavararaha, mille pank on krediidilepingu alusel määranud konto omanikule. Krediidilimiidi suurus arvutatakse netosissetuleku ja igakuiste rahaliste kohustuste põhjal. Pangad arvelduskrediidi kasutusele piiranguid ei sea ja seda saab kasutada nagu tavapärast raha pangakontol: teha ülekandeid, maksta pangakaardiga või võtta välja sularaha.

Näiteks olukorras, kus 900-eurose arvelduskrediidi limiidiga konto omanikul on kontol 100 eurot, saab ta sooritada tehinguid 1000 euro ulatuses. Olles võtnud kasutusele osa või terviku arvelduskrediidist, tuleb maksta kasutatud summalt kokkulepitud määral intresse.

Tavapärane arvelduskrediidi lepingu periood on 12 kuud, kuid enamasti pikeneb see automaatselt, kui ei ole avaldatud vastupidist soovi.

Laen ilma tagatiseta

Tagatiseks peetakse rahalise väärtusega vara, mille laenuvõtja annab laenuandjale lisagarantiiks. See tähendab, et olukorras, kus laenuvõtja ei maksa laenu lepingujärgselt tagasi, on laenuandjal õigus võtta ära tagatiseks määratud vara.

Kui pangakontol põhinevat arvelduskrediiti saab pakkuda vaid pank, kus arvelduskonto asub, siis tagatiseta laen on finantsteenus, mida saab taotleda ka teistelt krediidiasutustelt.

Raha24 väljastab laenusid ilma tagatist nõudmata ning selgetel ja läbipaistvatel tingimustel. Laenu saab taotleda suuruses kuni 5000 eurot ja uuele kliendile algab taotlemine tasuta krediidikonto loomisega. Sarnaselt kõigile krediiditoodetele sõltub ka meie pakutava laenu suurus sinu regulaarsete sissetulekute ja igakuiste rahaliste kohustustekogusummast.

Laenuleping koostatakse küll konkreetsele summale ja perioodile, kuid Raha24 krediidikonto võimaldab vajadusel muuta perioodi ja kuumaksete suurust ning võtta lisaks ja kasutamata krediidilimiidi ulatuses lisalaenu.

Selgem ja lihtsam finantsteenus

Arvelduskrediit on muutuva kulukusega finantsteenus, sest igakuine väljaminek arvelduskrediidile sõltub otseselt sellest, millises ulatuses limiiti kasutatakse. See tähendab, et üllatuste vältimiseks peab omama pidevat ülevaadet arvelduskrediidi kasutusest.

Raha24 tagatiseta laen on fikseeritud kulukusega finantsteenus, kus laenulepingu sõlmimisel määratakse laenu summa ja periood ning täpne tagasimaksete graafik. Selgem ülevaade tähendab aga lihtsamat rahaasjade korraldamist.

Kumb on soodsam – arvelduskrediit või tagatiseta laen?

Finantsteenuse kulukuse hoolikas hindamine ja selle järgi valiku langetamine on kahtlemata arukas teguviis. Samas tuleb märkida, et paljud pangad on tänapäeval asendanud arvelduskrediidi teenuse krediitkaardi omaga ja arvelduskrediiti pakutakse pigem äri- kui eraklientidele. Vaatamata sellele kogusid meie laenuspetsialistid pankadelt andmed ja selgus, et keskmine intress arvelduskrediidi puhul on 18% aastas.

Tagatiseta laen, kui see on hästi valitud, võib olla enam kui 2 korda soodsam. Näiteks oleme loonud Raha24 esmalaenu, mille intress on 8,5% aastas.


Veel samadel teemadel

Intress 2% kuus

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €