Anname kasutatud kohvipurule uue energia!

Anname kasutatud kohvipurule uue energia!

Kas Sa oled mõelnud, kuidas muuta maailma paremaks paigaks? Kindlasti oled! Ka meie Raha24-s oleme missioonil. Väiksema jalajälje missioonil. Raha24 kontor muutub päev päevalt rohelisemaks. Seda mitte ainult seetõttu, et Raha24 bränd on rohelist värvi, vaid ka oma hingelt.

Keskkonda hoidev mõtteviis on oluline teema täna, sest me hoolime, et tulevastel põlvkondadel oleks samuti hea elada. Näiteks prindime me vaid hädavajalikke dokumente ja me ei saada harjumuspäraseks saanud paberkandjal jõulukaarte. Lisaks eelnevale ühendasime sel aastal jõud Pauligiga ja kogume koos nendega kasutatud kohvipuru. Kas teate miks? Sest kohvipurust saab toota energiat! Rohelist energiat!

Pauligi kohvipuru kogumise aktsioon

Pauligi kohvipuru kogumise aktsioon sai alguse käesoleva aasta oktoobris ning kestab kuni 2019. aasta lõpuni. Uue aasta alguses saadetakse kogu kogutud kohvipuru ümbertöötlemisse ning sellest tehakse rohelist energiat. Kogu saadud energia annetatakse Haiba Lastekodule. Ettevõtmise suurem eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu meid ümbritsevale keskkonnale ning selle hoidmisele.

Meie kogume, kogu sina ka!

Oma panuse kampaanias osalemiseks saavad anda kõik Raha24 kontori töötajad, kes kohvi tarbivad ning tuues lisaks kaasa ka kodudest oma kasutatud kohvripuru.

Lisaks kontoris kohvipuru kogumisele kutsume üles ka kõiki oma sõpru, tuttavaid ja kliente mõtlema keskkonnasäästlikult ning leidma viise, kuidas oma ökoloogilist jalajälge vähendada!

Kui kohvipuru kogumine tundub sinu jaoks olevat just see viis, kuidas kaasa lüüa, siis oma kohvipuru saad ka ise kuni aasta lõpuni viia Pauligi Tallinna kontorisse aadressil Aiandi 13.

Nipp! Lisaks sorteerimisele võid kasutatud kohvipuru majapidamises kasutada ka näiteks kompostina taimedele, millele sobib happeline muld. Aiataimedest näiteks rododendronid, jõhvikad ja mustikad, aga ka mõned okaspuud. Ühtlasi võib kasutatud kohvipuru kasutada ära ka näiteks mõningates küpsetistes või isetehtud ilutoodetes.

Juues ära ühe tassi kohvi…

…saab selleks kulunud purust:

  • Laelamp põleda 2h

  • Läpakas töötada 50 minutit

  • Blender töötada 1min ja 20 sekundit

  • LED telekas töötada ligi pool tundi

  • Täis laadida ühe telefoni

Huvitav info! Keskmine Eesti inimene tarbib päeva jooksul kaks tassi kohvi. Ühest tassist saab 10g kasutatud kohvipuru, mis tavaliselt visatakse ära. See teeb 7,3 kg kasutatud kohvipuru inimese kohta aastas.

Kohvitamiseni!

Raha24


Veel samadel teemadel

Intress 2% kuus

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €