Kuidas tunda ennast rikkana ja samal ajal oma rahavärgid korda saada? Rahakrati patenteeritud "7 poti süsteem"

Kuidas tunda ennast rikkana ja samal ajal oma rahavärgid korda saada? Rahakrati patenteeritud "7 poti süsteem"

Ma olen nüüd juba üks kuu üle nelja aasta rahateemadel mässanud, pusinud, katsetanud, heleda laksuga vastu reie sisekülgi saanud (mitte selles mõnusas mõttes), mõned trikid ära õppinud, targutanud ja mida kõik veel. Kas see on olnud lihtne? Kuna ropendamist ei peeta heaks tooniks, siis ütlen lihtsalt, et ei ole. Sinul on sellemõttes isegi lihtsam, et saad üsna palju siit lugeda, mida teha tasub ja mida mitte, et elu paremaks muutuks. Iga ämber ei ole selleks, et see ise läbi kolistada. Praegu võid vabalt mind ära kasutada.

Mis ma selle 4+ aasta jooksul õppinud olen? No näiteks seda, et ära anna sõpradele laenu. Vähemalt mitte suurt laenu. Tõenäosus on suur, et selle raha tagasi saamisega hakkab... huvitav olema. Kui keegi hea semu sult võlksi küsib, siis ütle, et saad anda ainult väikese summa. Siis on südametunnistus puhas, et oled sõpra aidanud ja kui päeva lõpus rahhist ilma jääd, siis vähemalt mitte väga paljust ja mitte suurtel kiirustel. Kui mäletad Arnold Rüütli tsitaati lendamise kohta, siis see ei kehti sõpradele laenamise kohta: oleme jõudnud ajastusse, mil inimesed lendavad suurtel kiirustel ja hulgakaupa. Suurtel kiirustel ja hulgakaupa laenu andmine ei lõppe hästi. Mina andsin ükskord oma vihmaste päevade säästudest kaks tonni ühele abivajajale ja võin öelda, et oleks olnud ka lihtsamaid viise endale peavalu tekitada - näiteks oleksin võinud põhikooli keemiat uuesti õppima minna või proovida naistest aru saada vmt.

Teiseks olen saanud õppetunni, et ära pane raha sinna, millest sa eriti täpselt aru ei saa. "Investeerimisspetsialistid" võivad reede öösel Venuse ukse ees jahuda igast krüptodest, ühisrahastustest ja aktsiatest jne, aga kui sa ei viitsi ühtegi neist endale selgeks teha, siis ära parem näpi. Viska vaba plekk või kogu seda mõneks ajaks kasvõi kinnisele kontole ja las ta olla seal seni, kuni mõnest eeltoodud mõistest aru hakkad saama. See on normaalne, et kõik inimesed kohe rämedalt investeerima ei kuku. Tahad näha ühte ämbrit, mille sinu eest ära kolistasin? Mina olen pannud oma rahhi kohta, mida on väga keeruline mõista - näiteks krüptovaluutasse. Kas ma praegu saan sellest aru? Ei. Kas ma olen seal raha kaotanud? Jah. Õnneks ei ole siin uuesti Rüütli surematuid sõnu vaja meenutada, aga see varasem tsitaat kehtib siingi. Meenub üks Eesti Ekspressi artikkel, mis rääkis Eesti penskaritest, kes oma klotsi krüptosse toppisid ja ennast pensionisüsteemist ja Eesti Panga analüütikustest paremaks pidasid... Mis sa arvad, kuidas see lõppes?

Aga üks eriti tõhus meetod, mis on aidanud minul oma pappe ohjata, on maailmas järjest enam kuulsust koguv "7 poti süsteem". Veel enne, kui hakkan sellest revolutsioonilisest süsteemist rahvusvahelist triloogiat kirjutama ja filme väntama, jagan seda siin teiega.

"7 poti süsteem" on loodud Põhjamaade ühe juhtiva finantsfiguuri poolt. Mees, kes ei vaja tutvustamist isegi Gambia põlisrahvaste seas mitte. Mees, kes räägib rahvusvahelist keelt - raha keelt. Võime tema kohta öelda Sendisosistaja. Võime öelda õpetlane ja guru. Oleks ta naine, siis võiks ta olla Printsess Intress. Mees, kes on stand-up ettevõtja ja start-up koomik. Või oli see nüüd vastupidi... Mees, kes tunneb kõiki raha poose ja mees, kes ühel heal päeval avaldab "Rahasutra" ehk raamatu finantsseksualistidele. Ühesõnaga - ma räägin iseendast.

"7 poti süsteem" tähendab seda, et sa kirjutad omale kõigepealt paberile üles kõik tähtsamad asjad või eesmärgid, mis ootavad rahastamist. Mäletad, kuidas just hiljuti mööda läinud suvel avastasid jälle, et kulutused tõusevad ja tuleb veidi järgmisest kuust ette näpata? Minu süsteemiga sa seda enam tegema ei pea. Oleks ju mõnus, eks?

Nüüd järgmise sammuna lähed sa lähimasse internetikohvikusse, logid ennast panka ja teed omale 7 erinevat virtuaalkontot. Normaalses pangas on sellise konto tegemine ja hoidmine tasuta, aga kui sul tasuline on, siis saad ju aru küll, et tuleb oma tuleviku nimel kerge manööverdus teha. Ära tunne ennast panka vahetades kehvasti – nemad on selleks, et sind teenindada, mitte vastupidi.

Järgmiseks hakkad oma seitsmele (neid võib olla ka natuke vähem või natuke rohkem, aga liiga palju hakkab pärssivalt mõjuma ja stressi tekitama, kuna need saavad liiga aeglaselt täis) uuele pangakontole nimesid panema. Kuigi võib tunduda hea idee ja naljakas neid seitsme pöialpoisi järgi nimetada või panna lihtsalt nimeks Kalle, Annika, Paul jne, siis tegelikult see nii hea nali ei olegi. Mõtle ise, suht lame ju? Ilmselt saad selle lükke tõttu ka pangast mingi punase hüüumärgi enda nime taha, et sellel kliendil läheb veel aega täiskasvanuks saamisega...

Minul on pottide/kontode nimed sellised: igapäevane pott (selle eest maksan poes ja ostan toitu, kui tasuta degustatsioonilaudadel pakutavast kõhtu täis süüa ei õnnestu, maksan arveid jms), nädalapalga pott (ma teen ise endale palgapäevasid. See käib nii, et jagan vaba raha kuu alguses nelja nädala peale, millest esimese nädala oma jätan igapäevasesse potti ja järgmised kolm panen nädalapalga potti), tuusikute pott (siia ma torkan mingit reisiraha, kui igapäevasest potist vahel üle jääb - siis on hea tuusik kiirelt ligi haarata, kui mõni ahvatlev pakkumine välja ilmub), varuraha pott (siia läheb kõik, mille suudan säästa igapäeva potist ja mis veel investeeritud ei ole), treatyourself pott (siia viskan ka vahel jälle igapäevasest potist, et mõistuse kadudes minna omale ussinaha mustriga tuttidega D&G toasusse ostma minna), aktsiate pott (see on investeerimiskonto ja sina seda tegema ei pea, kui sul praegu veel väga head suhted oma plekkidega pole. Selle asemel teegi omale näiteks suvepuhkuse konto ja kanna sinna aegajalt paarkend euri ning sul on järgmiseks suveks hea klots koos, millega Pärnusse laiama minna).

Ja ongi 7 potti koos. Üle seitsme läheks juba mikromanageerimiseks ja ilmselt tõmbaks see stressi fooni kõrgele, kuna tõenäoliselt läheb mitu kuud aega, et kõigis neis pottides midagi märkimisväärset oleks.

Aa ja see lubadus, et pealkirjas ütlesin, et saad ennast rikkana tunda... See ongi päriselt nii, sest kui sul on mitu pangakontot ja üks raha mitmeks jagatud, siis see tekitab psühholoogiliselt tunde, et sul on rohkem raha. Päriselt ka. Kas oled nõus proovima?


Veel samadel teemadel

Intress 2% kuus

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €