5 tegevust, mis aitavad saabuvale talveajale vastu astuda!

#Varia

5 tegevust, mis aitavad saabuvale talveajale vastu astuda!

Aasta kõige süngem periood, sügis, on peagi seljatatud ning see tähendab vaid üht - vaja on valmistuda külmaks talveajaks! Kuigi idülliline lumevaip on viimasel ajal jäänud unistuseks, ei lase külmakraadid end sellegipoolest enam kuigi kaua oodata. Paljude jaoks tähendab see aeg tubastele tegevustele ümber häälestamist ning järgnevalt annab Raha24 mõned head soovitused, kuidas see aeg võimalikult mõnusalt mööda saata.

1. Avasta enda jaoks lõhnaküünalde maagia!

Head emotsioonid peidavaid endas lõõgastust ning hubasust silmas pidades on lõhnaküünlad vastava meeleolu loomiseks parim vahend. Pime periood tuleb ju kuidagi mööda saata ning ega ilmaasjata pole vähesest valgusest vaevatud talveaeg küünalde koju toomisel saanud kõrghooajaks!

Erisuguseid küünlaid ning lõhnakombinatsioone leiab hulgim nii kohalike tootjate toodangust kui ka mujalt, vali ainult endale meelepärane välja! Võid isegi üllatuda, kui erinevaid lõhnabukette nende seast leida võib: vürtsikas piparkook või tsitruseline mandariin on oma lõhnadega jõuluootuses parim valik!

Väike nipp: Kas teadsid, et päkapikud juba piiluvad? Libista oma lähedastele sussi sisse (või siis kingikotti) ka üks meelepärase lõhnaga küünal. Pole kahtlustki, et selle üle siirast rõõmu ei tunta!

2. Praegu on parim aeg raamatutesse sukeldumiseks!

Valgel ajal on toimetamist palju ning raamatu taha ei maandu just nii tihti kui võiks? Kui nii, siis on just praegu parim aeg end huvitava kirjandusega taas kurssi viia! Raamatuid võib hankida mitmel viisil. Kui klassikaline paberkaante vahel olev teos ei paku pinget, siis võib kasutada ka tehnilisi võimalusi ning kasutada e-lugerit või kuulata hoopis audioraamatuid. Täpselt sama annuse fantaasiat saab kätte mistahes kasutusvariandi puhul!

3. Turgutav tee või hoopis kuum vann? Kumma valiksid Sina?

Kui õhutemperatuuri kraadid akna taga langevad nullist allapoole, läheb tööle keha autopiloot ehk tekib nõudlus millegi sooja järele. See on igati ootuspärane, sest külm poeb sel ajal kontide vahele ning see ei ole just kuigi mõnus tunne. Ilmselt ei ole mingi saladus, et selle ebameeldivuse vastu aitab kõige kiiremini kuumast aurav tee. Keri diivanil jooki nautides pleed ümber kere, siis on veel eriti mõnus ja hubane tunne!

Kel auravast teest väheks jääb, võivad abi leida hoopis kuumast vanniveest. Kodust spaad on võimalik olemasolevate vahenditega veelgi mõnusamaks teha. Näiteks needsamad, juba mainitud lõhnaküünlad ning nahka siidiseks muutev vannivaht vette ning tunne on sama või paremgi veel kui paradiisis! Kes siis sellist kombot külmal talveajal omal nahal järgi ei tahaks proovida?

4. Naudi uusi filme ning sarju, kuid ära unusta ka vanu klassikuid!

Tubaste tegevuste kõrval võib järsku avastada, et vaba aega on käes tavapärasest rohkem. Kas tundub, et seda aega on keeruline mõistlikult sisustada? Ära muretse! See võib olla ideaalne aeg, kus piltlikult öeldes tolmukihi alla mattunud teleriga tekib uus võimalus Sinasõpruse sobitamiseks. Keri endale pleed ümber, haara kätte kuum teetass ning lase käia!

Kindlasti ei maksa end diivanile kerra tõmmates kuidagi süüdi tunda, sest telemaastikul on nii mõndagi põnevat pakkuda. Seriaalid või filmid, mida ammu oleks tahtnud näha, on vaid nupulevajutuse kaugusel! Tegemist on üsna lihtsa, kuid meeldiva ajaviitega ning on palju väärtuslikku kraami, mille nägemine end argistest toimetustest kerge vaevaga eemale aitab rebida!

5. Pühenda aega lähedastele!

Kahtlemata oled märganud, et pime aeg ei sunni pikemalt kodus aega veetma mitte ainult ennast, vaid ka teisi pereliikmeid. Koos tubastes tingimustes aega veetes tasub panustada kvaliteedile. Talvine aeg on hea koos istumiseks ning meenutamiseks, mida põnevat möödunud hooajal koos ette võeti. Ja otseloomulikult tuleks seda aega kasutada ka uute plaanide tegemiseks! Kui on, mida oodata, möödub ka koosveedetud aeg ootusärevuse tõttu kiiremini!

Kui niisama lobisemisest villand saab, siis leidub piisavalt tubast meelelahutust, mis just seltskondlikuks ajaviiteks mõeldud. Vanad head lauamängud on just need, mida koos uuesti läbi mängida. Naeru ja lusti peaks seejuures jätkuma kauemaks nii suurtele kui väikestele! Koos tegutsedes loome mälestusi, mis teevad hinge soojaks, selles pole mingit kahtlust! Tuleb vaid olla leidlik ning võimalused ise tekitada.


Veel samadel teemadel

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
2 kuud
60 kuud
Kuutasu
0 €